Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne stanowią nieodzowny element przygotowań do tej najważniejszej w życiu ceremonii. Jak wybrać zaproszenia ślubne i przy tym nie zwariować, skoro na rynku dostępnych jest tak wiele modeli w przeróżnych stylach i kolorach? Choć wybór zaproszeń ślubnych bez wątpienia nie jest najprostszy, istnieje kilka rad, które mogą w znacznym stopniu Ci go ułatwić.

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Eleganckie zaproszenie

Zaproszenie ślubne musi być przede wszystkim zgodne z preferencjami pary młodej. Przede wszystkim więc: dopasuj zaproszenia ślubne do własnych preferencji. Podziękowania dla gości czy podziękowania dla rodziców mogą być już w zupełnie innym stylu, jednak w zaproszeniach ślubnych najlepiej jest jak najlepiej zobrazować charakter miłości pary młodej. Wybór zaproszeń ślubnych dla duetu, który kocha podróżować? Zaszalej i postaw na motyw safari lub roślinne zdobienia. Klasycy, zakochani w muzyce i literaturze? Najlepszym rozwiązaniem będzie prosta elegancja. Szalona para, nigdy nietracąca energii? Energiczne wzory i kolory zawsze będą na czasie a zaproszeni goście zdecydowanie docenią wyjątkowość, jaką cechują się Wasze zaproszenia na ślub. Najnowsze trendy w danym sezonie? Oczywiście, nie musicie z nich korzystać, jednak możecie znaleźć wśród nich ciekawe inspiracje.

Z kolei zaproszenie dla rodziców powinno być wyjątkowe – i oddawać Waszą miłość do nich. Postawcie na model, który przekaże to w jasny sposób.

Dobrze będzie, jeśli wszystkie zaproszenia ślubne będą zawierać dodatkową kartkę na potwierdzenie przybycia a także wszystkie podstawowe informacje dotyczące ślubu oraz wesela. Treść zaproszenia możecie napisać samodzielnie lub też wybrać z gotowych kalek. Oczywiście, możecie także zdecydować się na specjalne zamówienie – zarówno co do wzoru zaproszeń, jak i zawartych w nich życzeń. Przy takiej usłudze należy się jednak liczyć z nieco wyższym kosztem. Więcej przyjdzie także zapłacić za modele ręcznie robione. Ze wzorami zaproszeń możesz zapoznać się także przez internet.

Zaproszenia ślubne – jakie gadżety są potrzebne poza nimi?

Zaproszenia ślubne to nie wszystko, czego będzie potrzebować młoda para. Nie sposób pominąć listy gości, na której znajdzie się odpowiednio dużo miejsca do zapisania potwierdzeń oraz księgi gości, w której będą mogli zostawić pamiątkowy wpis. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup pudełka na koperty, które będzie pasowało wystrojem do tego wybranego na wesele. Eleganckie pudełko na koperty umożliwi gościom pozostawienie prezentu w gotówce w taktowny sposób, a Wy zyskacie pewność, że wszystkie koperty znajdą się w jednym miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *